Brawurowy „Atak paniki” Pawła Maślony – walczy o Złote Lwy!

Tragikomedia pod sugestywnym tytułem „Atak paniki” w reżyserii Pawła Maślony zakwalifikowała się do konkursu głównego 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

„Widownia gdyńskiego festiwalu to moi koledzy, twórcy których znam, lubię i cenię, i jestem bardzo szczęśliwy, że właśnie im pokażę mój „Atak paniki" w pierwszej kolejności. To mnie bardzo cieszy i bardzo stresuje, bo to jak pokazywać film rodzinie” powiedział Paweł Maślona reżyser i współautor scenariusza. Radość reżysera podziela producent filmu Jan Kwieciński - „Jestem bardzo szczęśliwy, gdyż to najważniejszy festiwal polskich filmów” i dodaje: „Premierowe pokazy są zawsze najtrudniejsze, ale to najmilszy rodzaj stresu”.

„Atak paniki” to wielowątkowa historia ukazująca pozorność relacji międzyludzkich we współczesnym świecie, pokazana z dużą dawką humoru.

Scenariusz filmu, który Paweł Maślona napisał wspólnie z Aleksandrą Pisulą i Bartłomiejem Kotschedoffem, został wyróżniony w Konkursie Scenariuszowym Script Pro.

Maślonę w kinie fascynują niejednoznaczności, głośny film „Demon” z 2015 r., do którego wraz z Marcinem Wroną napisał scenariusz – był straszny i śmieszny zarazem. Tam świat racjonalny konfrontował się ze światem pozazmysłowym.

W komediowym „Ataku paniki” reżyser przygląda się przypadkowości. Akcja filmu koncentruje się na losach kilkorga bohaterów, którzy są powiązani ze sobą w nieoczywisty sposób.

Pokręcony radiowiec, kelner z ambicjami podbicia wszechświata, perfekcyjna panna młoda w opałach, odnosząca sukcesy autorka kryminałów, mąż i żona w podróży życia oraz specjalista od zwierzęcego behawioryzmu ulegają atakowi paniki i dochodzą do punktu, z którego jest tylko jedno wyjście.

Brawurowa komedia, w której codzienność zmienia się w czyste wariactwo, ukazując dzikie oblicze bohaterów.

W filmie zagrali wybitni aktorzy m.in.: Artur Żmijewski, Dota Segda, Magdalena Popławska, Grzegorz Damięcki, Nicolas Bro, Julia Wyszyńska, Anna Romantowska, Adam Nawojczyk, Aleksandra Pisula, Bartłomiej Kotschedoff i inni. Muzykę do filmu skomponował Jimek. Autorem zdjęć jest Cezary Stolecki. Scenariusz napisali Paweł Maślona, Aleksandra Pisula i Bartłomiej Kotschedoff. Producentem filmu jest Jan Kwieciński.

„Atak paniki” – Nie zapomnisz tego, nie ma szans
W kinach od 19 stycznia 2018 r.