„Córka trenera” – już w kinach!

’Na każdą dziewczynę, która ma dość udawania słabości, kiedy jest silna, przypada chłopak, który ma dość zgrywania twardziela, kiedy się czuje rozbity. Na każdego chłopaka, któremu ciążą nieustanne oczekiwania, że będzie wiedział wszystko, przypada dziewczyna zmęczona tym, że ludzie nie ufają jej inteligencji. Na każdą dziewczynę, która nie chce więcej słyszeć, że jest nadwrażliwa, przypada chłopak, który boi się płakać, okazać czułość (...)’. Postanowiliśmy w naszej opowieści podmienić chłopaka na dziewczynę i tak narodziła się córka trenera” – zdradza Krzysztof Umiński scenarzysta filmu: „Córka trenera”, który już w kinach w całej Polsce.

Foto: Weronika Bilska

„Córkę trenera” ogląda się z autentyczną przyjemnością, a bohaterów darzymy szczerą empatią. Ogromna w tym zasługa reżysera Łukasza Grzegorzka, który z czułością przygląda się więzom rodzinnym. Reżyser umiejętnie łączy ironiczną obserwację z subtelnym spojrzeniem na mocno pogmatwane współczesne relacje.

Dodatkowo dyskretny humor i niekończące się pokłady naiwności i optymizmu, dają widzom przejmującą i jednocześnie zabawną historię o rodzinnych relacjach.

Film zdobywa laury i nagrody na festiwalach filmowych, a krytycy już spekulują, że rola Jacka Braciaka ma szanse przejść do historii polskiego kina. Wzrusza młodziutka Karolina Bruchnicka, która z cudowną nonszalancją wciela się w rolę buntującej się nastolatki.

Zmysłową atmosferę filmu podkreśla doskonale dobrana ścieżka dźwiękowa m. in. Zbigniew Wodecki, Christian Danowicz, Król, Devendra Banhart do wysłuchania na Spotify: https://open.spotify.com/user/independentdigitalpl/playlist/4hiNta5iSRzNDY53HOeXAM?si=yH4XGcclRsiohPc7Wn92Og

Pobierz zdjęcia z uroczystej premiery:

https://wetransfer.com/downloads/f88492491944463db52f0caf43114bc620190301081914/dfc3d8a63fc80c642caee355a758c90920190301081914/a4f129

Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel. Pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi.

CÓRKA TRENERA w kinach od 1 marca 2019 r.

Zobacz zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=aT5vNp4jDik

Zobacz teledysk: https://www.youtube.com/watch?v=-m4VocjNg9c

Pobierz materiały: http://www.pub.akson-net.home.pl/pub/CORKA%20TRENERA/